Leto 2014

07.02.2014 - 23.02.2014

Slovenija na zimskih olimpijskih igrah osvoji osem medalj

Na 22. zimskih olimpijskih igrah v Sočiju Slovenijo zastopa doslej najštevilnejša, več kot 60-članska reprezentanca, ki osvoji rekordno število medalj. Dve zlati osvoji Tina Maze: v smuku (12.) in veleslalomu (18.), srebrni skakalec Peter Prevc na srednji skakalnici (9.) in deskar Žan Košir v paralelnem slalomu (22.), nosilci štirih bronastih pa so smučarska tekačica Vesna Fabjan v prostem sprintu (11.), biatlonka Teja Gregorin v desetkilometrskem zasledovanju (11.), Prevc na veliki skakalnici (15.) in Košir v paralelnem veleslalomu (19.). Osem osvojenih medalj Slovenijo glede na število prebivalcev uvrsti na drugo mesto, glede na BDP pa na prvo.

23.03.2014

Peter Prevc zmaga v finalu svetovnega pokala v smučarskih skokih

V finalu svetovnega pokala v smučarskih skokih v Planici Peter Prevc zmaga v zadnji tekmi sezone.

25.05.2014

Potekajo volitve v Evropski parlament

Potekajo volitve osmih slovenskih poslancev v Evropski parlament. Zmagal SDS, ki dobi tri poslance – Milana Zvera, Romano Tomc in Patricijo Šulin, preostalih pet mest pa si razdelijo Lojze Peterle in Franc Bogovič (NSi + SLS) ter Igor Šoltes (Verjamem), Ivo Vajgl (DeSUS) in Tanja Fajon (SD). Volilna udeležba je s 24,1 odstotka najnižja doslej.

31.05.2014

Zlata medalja slovenskih kanuistom na evropskem prvenstvu

Slovenski kanuisti Benjamin Savšek, Luka Božič in Anže Berčič na evropskem prvenstvu na Dunaju osvojijo zlato medaljo v ekipni tekmi.

08.06.2014

Gorski kolesarski Tanja Žakelj in Blaža Klemenčič na evropskem prvenstvu osvojita prvi dve mesti

Slovenski gorski kolesarki Tanja Žakelj in Blaža Klemenčič sta na evropskem prvenstvu v Nemčiji v olimpijskem krosu osvojili prvo in drugo mesto.

14.06.2014

Kanuistoma Savšku in Božiču medalji na svetovnem pokalu

Slovenska kanuista na divjih vodah Benjamin Savšek in Luka Božič sta na tekmi svetovnega pokala v Tacnu osvojila prvo in tretje mesto.

13.07.2014

SMC zmagovalka predčasnih parlamentarnih volitev

Zmagovalka predčasnih parlamentarnih volitev je bila novoustanovljena SMC, ki je prejela 34,49 odstotka glasov (36 sedežev). Na drugo mesto se je uvrstila SDS (20,71 odstotka/21 sedežev), sledile so DeSUS (10,18 odstotka/10), Združena levica (5,97 odstotka/6), SD (5,98 odstotka/6), NSi (5,59 odstotka/5) in ZaAB (4,38 odstotka/4).

18.09.2014

12. vlada pod vodstvom Mira Cerarja

Slovenija je dobila 12. vlado pod vodstvom Mira Cerarja (SMC). Vladno koalicijo sestavljajo SMC, DeSUS in SD. Vlada ima 14 ministrstev in dve brez listnice, v njej je največ žensk doslej.

15.11.2014 - 12.12.2014

Smučarka Tina Maze znova na stopničkah za svetovni pokal

Črnjanka Tina Maze je v Leviju, Lake Louisu in Areju zmagala v slalomu, smuku in veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučark.