Glas mladih

Čutim 25: Tea Jarc

»Zaposlitvena kriza pri mladih vpliva tudi na demografsko sliko, mladi se pozneje odločajo za družino. Veliko jih pri 30-ih še vedno živi pri starših in nimajo niti meseca delovne dobe, kar vpliva tudi na pokojninsko blagajno. To niso problemi le mladih, ampak celotne družbe.«

»Ne potrebujemo delitev na naše in tuje, v resnici smo del širšega sveta. Nismo izolirani. Ko bomo sodelovali, bomo lahko dosegali cilje. Če bi mislila, da bo individualizem in egoizem sledil tudi čez 25 let, potem ne vem, kako bi se vsako jutro zbudila.«

»Počutim se Evropejko. Zavedam se, da ima to, kar delam v lokalnem okolju, tudi vpliv na mednarodno raven. Bolj bi se morali zavedati tudi, kakšen vpliv imajo odločitve z mednarodne ravni na naše vsakodnevno življenje.«

  

Po 25 letih samostojne države 25 njenih vrstnikov – aktivnih, izstopajočih, razmišljujočih državljanov, ki se lahko pohvalijo s presežki na svojih področjih, razmišlja o Sloveniji.

Slovenija praznuje četrt stoletja samostojnosti, ob tej priložnosti je svoje razmisleke o družbi in državi predstavila 28-letna Tea Jarc, aktivistka, ki deluje predvsem na področju mladinskega dela in mladinskih politik, prostovoljka na sindikatu Mladi plus, ki združuje mlade v negotovih oblikah delovnih razmerij, in študentka prava.

   - Čutim 25 na Valu 202